[vc_row][vc_column][vc_column_text]
10 порад щодо підготовки до IELTS Speaking
1. Уважно слухайте запитання і відповідайте на них
Це найпростіша і найефективніша порада. Speaking — єдина частина тесту, коли ви сам на сам з екзаменатором, тому цілком нормально, що ви будете злегка нервувати. Якщо ви спробуєте згадати загальні поради — почнете нервувати ще більше, це заважає зосередитися. Насправді, все просто. Якщо вам ставлять запитання, приміром, у минулому часі: «What sports did you play as a child?», то і відповідь має бути в минулому часі.
2. «Наговоритеся» перед тестом
Щоб розвинути навички розмовної мови практично до автоматизму, ви маєте достатньо «наговоритися» перед тестуванням. Крім того, ви повинні підходити до підготовки правильно, оскільки кожна частина секції Speaking тесту IELTS оцінює різні навички.
3. Говоріть англійською безпосередньо перед тестуванням
Основна проблема для більшості студентів — перебудуватися зі своєї рідної мови на англійську. У такій ситуації найкраща порада — почніть говорити англійською ще до початку тестування.
4. Ключова порада — давайте повні відповіді на запитання
Можна навести приклад: Запитання: «Скільки мов ви розмовляєте?» Відповідь: «Двома. Chinese and English« Краще дати повнішу відповідь: »Я розмовляю двома мовами. Моя перша мова — китайська, і я також розмовляю англійською. Я вивчаю англійську з 10 років. Я почав вивчати її, коли був у початковій школі». Але не варто давати занадто довгі відповіді — ви можете відійти від основної теми та втратити нитку розмови.
5. Тримайте зоровий контакт
Важливу роль відіграє невербальна комунікація. Не забувайте, що екзаменатор оцінює вас, і ви повинні постаратися проявити себе хорошим співрозмовником. Зоровий контакт допоможе справити найкраще враження від бесіди з вами.
6. Не заучуйте відповіді
Деякі студенти вивчають відповіді наперед. Цього не варто робити. Екзаменатор зрозуміє це і ваш результат у підсумку тільки постраждає.
7. Якщо ви не зрозуміли запитання — перепитайте
Якщо ви не розумієте запитання, попросіть екзаменатора повторити або пояснити його, вам за це не знизять бал. Бо якщо почнете відповідати на запитання, якого не розумієте, відповідь буде незв’язною.
8. Дайте собі час обміркувати відповідь — повторіть або перефразуйте запитання
У завданнях 1 і 3 вам не дається час на роздуми. Але це не означає, що ви маєте відповідати на запитання негайно. Ви можете повторити, перефразувати або прокоментувати запитання. Наприклад: «What did I enjoy doing as a child? Let me see…« або »Це не те, про що я думав раніше. Це цікаве запитання». Це вам дає певну перевагу. По-перше, ви виграєте трохи часу, щоб подумати. Крім того, це чудова комунікативна навичка.
9. Виправляйте помилки, тільки одразу
Якщо ви припустилися помилки і можете одразу ж виправитися — так і зробіть. Це покаже, що ви здатні контролювати свою мову. Але, якщо ви не впевнені, як краще це зробити, не варто намагатися. Екзаменатор може й не помітити помилку, але якщо ви неуспішно почнете виправляти себе, невеличка помилка може перетворитися на вельми значну.
10. Не надто розслабляйтеся — це не дружня бесіда
Це тест, на якому ви маєте проявити свої розмовні навички. Не дозволяйте собі занадто розслабитися, щоб не забалакатися. Ви маєте розуміти, що це не зовсім справжній діалог між двома людьми, це своєрідна співбесіда, на якій одна людина відповідає на поставлені запитання, а друга слухає. Ви можете очікувати, що ваш співрозмовник буде підтримувати діалог і давати свої коментарі, але в даній ситуації, сам екзаменатор мовчить більшу частину часу, а говорите ви.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]